De beste (on)bekende WordPress plugins (1)
Categorie: Wordpress
Van tijd tot tijd zal ik enkele wordpress plugins bespreken. Mijn doel is om aan een lijst van plugins te komen die je website een beetje meer automatiseren, je website helpen winstgevend te worden en je bezoekers op hun wenken te bedienen. De eerste twee plugins die ik wens aan te halen zijn ‘internal link building‘ en ‘JavaScript to Footer‘.
Een eerste in de lijst van plugins die ik ten zeerste aanraad is: internal link building.
Deze plugin plaatst onderaan het venster waarin je een nieuw bericht maakt een extra optie. Je kan daar een keywoord invullen en een link plaatsen. Het nut is van deze plugin is:
- Je kan dit gebruiken om naar sterke interne artikelen te linken: Je hebt bijvoorbeeld een populair artikel over elektrische barbecues en je bent nu bezig met een artikel te schrijven over barbecue grills, dan kan je de term ‘elektrische barbecues’ linken aan je eigen artikel. Elke keer als je dan de woorden ‘elektrische barbecues’ gebruikt, zal deze plugin automatisch linken naar je eerder geschreven artikel.
- Je kan dit gebruiken voor externe links. Stel dat je een artikel schrijft over Skype, en het woord ‘skype’ typ je ongeveer 6x in je artikel, dan hoef je zelf geen enkele link in te geven in het bericht, maar je vult de twee vakjes onderaan je venster in (keywoord = skype en url = de website), en de plugin doet dit automatisch.
Dit uiterst gemakkelijk proces dat zo’n hoge meerwaarde aan je website meegeeft zorgt er toch wel voor dat ik deze plugin heel hoog aanschrijf.
Een tweede aanrader is de plugin: JavaScript to Footer. Hierover valt niet veel te schrijven: Je activeert de plugin en deze zal daarna de broncode van je wordpress website verbeteren: Alle onnodige codes zullen onderaan de website worden geplaatst. Zo denken we bijvoorbeeld aan javascript dat meestal bovenaan komt te staan.
Het nut van deze plugin? Door de onnodige tekens/codes onderaan te plaatsen zal je website sneller laden, de belangrijkste zaken komen dan ook bovenaan te staan, zodat deze sneller worden opgenomen door zoekmachines. En dat is nu net waarom ik deze plugin iedereen aanraadt!
Laat een reactie achter
1 Reactie op “De beste (on)bekende WordPress plugins (1)”
Laat een reactie achter






20-05-2010 om 19:17
Kris, ik heb bij mij de relatedposts-plugin geadviseerd die ongeveer hetzelfde doet als de internallinkbuilding-plugin. Alleen heeft die eerste nog het bijkomende voordeel dat je kunt instellen naar hoeveel andere posts hij moet linken. De javascripttofooter-plugin ken ik nog niet, die ga ik zeker eens bekijken en evt. gebruiken.
Groet, Cor